Buradasınız : Yönetmelikler

İş Sağlığı ve Güvenliği Rİsk Değerlendirmesi Yönetmeliği

İş Sağlığı ve Güvenliği Rİsk Değerlendirmesi Yönetmeliği - Bu yönetmelik 29.12.2012 tarihli 28512 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yapılacak olan risk değerlendirmesinin nasıl yapılacağını,risk değerlendirme ekibinin kimlerden oluştuğu,risk analizi oluşturulurken tehlikelerin tanımlanması için toplanacak bilgilerin listesi bu yönetmelikte başlıklar halinde açıklanmıştır.

Bu yönetmelik 29.12.2012 tarihli 28512 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yapılacak olan risk değerlendirmesinin nasıl yapılacağını,risk değerlendirme ekibinin kimlerden oluştuğu,risk analizi oluşturulurken tehlikelerin tanımlanması için toplanacak bilgilerin listesi bu yönetmelikte başlıklar halinde açıklanmıştır.

Birden fazla işveren olması durumunda risk değerlendirmesi yapılması, asıl işveren ve alt işveren ilişkisinin bulunduğu iş yerlerinde risk değerlendirmesinin nasıl yapılacağı bu yönetmeliğin 14 ve 15. Maddelerinde açıklanmıştır.