Buradasınız : Haberler

TÜRK-İŞ İzmir'de İş Sağlığı Güvenliği Konferansı Düzenledi

TÜRK-İŞ İzmir'de İş Sağlığı Güvenliği Konferansı Düzenledi - TÜRK-İŞ'in 2016 yılı eğitim faaliyetleri çerçevesinde İzmir'de bir otelde düzenlenen

TÜRK-İŞ'in 2016 yılı eğitim faaliyetleri çerçevesinde İzmir'de bir otelde düzenlenen "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri"düzenledi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ında öncülüğünde düzenlenen seminerde konu ''Kıdem tazminatı'' oldu. Atalay, 94 yıl önce İzmir'de gerçekleştirilen 1. İktisat Kongresi'nde konuşulan konuların halen gündemde olduğunu belirtti.

Konuşmasında kıdem tazminatı konusuna değinen Atalay, bu konunun her yıl iki kez kamuoyunun gündemine geldiğini, her dönem aynı şeyi konuşmaktan yorulduklarını söyledi.

Atalay, şunları kaydetti: "Kıdem tazminatını biz 30 gün üzerinden alıyoruz. 35 gün üzerinden alan da var, ama sözleşmelerinde alt sınır 30 gün, 8.33 yani 2 bin TL maaş alan arkadaşımızın hesabına 164 lira kıdem tazminatıyla ilgili para yatırılıyor. Şöyle baktığımız zaman 30 yıl çalışan arkadaşımızın alacağı para 150 bin TL. 2 bin lira alan arkadaşımız da ayda ortalama 200 lira para biriktiremeyeceğine göre kıdem tazminatı çok önemli. Kıdem tazminatı bizim son kalemiz. Kıdem tazminatıyla ilgili alt sınır 30 gün, olmazsa olmazımız, kızımızın çeyiz parası, oğlumuzun düğün parası. Şunun altını bir kez daha çiziyorum, rahat olun bununla ilgili yapamazlar, yaptırmayız. Bu lafımı unutmayın. Kıdem tazminatıyla ilgili olumsuz bir şey olmaz, buna müsaade etmeyiz. Kıdem tazminatı bizim nefes almamız gibi, hayat gibi önemli bir koz."