Buradasınız : Haberler

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARINA MÜJDE

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARINA MÜJDE - İş Güvenliği Uzmanlarının bir üst sınıfa bakma süresi yine uzatıldı. A ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları bu haberle oldukça sevindi.

İş Güvenliği Uzmanlarının bir üst sınıfa bakma süresi yine uzatıldı. A ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları bu haberle oldukça sevindi.

Ülkemizde hızlı şekilde gelişen iş güvenliği yasası hız kesmeden yeni kararlarla beraber İş güvenliği  konusunda oldukça kararlı görünmektedir. Bildiğimiz gibi iş güvenliğinde Az Tehlikeli, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli olmak üzere üç ayrı sınıf bulunmaktadır. İş Güvenliği Uzmanları ise A sınıfı B sınıfı ve C sınıfı olarak üç ayrı kademedir. C sınıfı Az Tehlikeli sınıfa  B sınıfı Az Tehlikeli ve Tehlikeli sınıfa A sınıfı ise Çok Tehlikeli sınıfla beraber tüm sınıflara bakma yetkisine sahiptir. Tehlikeli  ve Çok Tehlikeli sınıfların hizmet alması kararlaştırılırken Az Tehlikeli Sınıf Ertelenmeye devam etmektedir. Bu durum C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarını düşündürmüştü daha sonra uzatılan üst sınıfa bakma kararı ile her iş güvenliği uzmanı bir üst sınıfa bakma yetkisine sahip oldu. Bu karar 1 Ocak 2017 de son bulacaktı ancak bu karar uzatıldı. Karara göre B sınıfı için 1 Ocak 2020 tarihi ile 3 yıl uzatılmış oldu . C sınıfı ise 2 yıl uzatılarak 1 Ocak 2019 yılına kadar bir üst sınıfa bakabilecek.