Buradasınız : Haberler

Nace Kodu nedir? Nace kodu ile Firmanızın Tehlike sınıfını öğrenebilirsiniz

Nace Kodu nedir? Nace kodu ile Firmanızın Tehlike sınıfını öğrenebilirsiniz - İşyerinizin tehlike sınıfını firmaya ait nace kodu ile öğrenebilirsiniz. Nace kodunuzun doğruluğunu öğrenmek için firmanızın asıl iş dikkate alınmalıdır. İş Güvenliği Hizmeti almadıysanız dikkat! Bu konu sizleri ciddi cezalarla karşı karşıya bırakabilir.

İşyerinizin tehlike sınıfını firmaya ait nace kodu ile öğrenebilirsiniz. Nace kodunuzun doğruluğunu öğrenmek için firmanızın asıl iş dikkate alınmalıdır. İş Güvenliği Hizmeti almadıysanız dikkat! Bu konu sizleri ciddi cezalarla karşı karşıya bırakabilir.

İşyerinizin tehlike sınıfını firmaya ait Nace Kodu ile öğrenebilirsiniz. Nace kodunuzun doğruluğunu öğrenmek için firmanızın asıl işi dikkate alınmalıdır. 


Nace kodu SGK Sicil Numaranızda bulunan ilk rakamdan sonraki 6 haneli rakamdır. 


SGK Sicil Numaranızın haricinde Vergi Levhası ve Faaliyet belgesinde de Nace Kodu bulunmakta olup bu belgelerde bulunan Nace kodları farklılık göstere bilmekte bu sebeple Nace kodlarında farklılık bulunan firmalar asıl işi dikkate almalıdır. 


En doğru ve sağlıklı olanı SGK Sicil Numarasında bulunan Nace kodudur.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının "6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU gereğince tehlike sınıfına bakılmaksızın tüm firmaların (Az TehlikeliTehlikeliÇok Tehlikeli) İş Güvenliği ile ilgili olarak İŞYERİ RİSK ANALİZİve İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ hizmetlerini yaptırması zorunludur.

 

Aylık İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETİ konusunda sadece 1ssk'lı çalışanı olan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıfta olanfirmalar dahi sorumluluk altında bulunmaktave aylık hizmet almak zorundadır.

 

Az Tehlikeli firmaların hizmet alma tarihi 01.07.2020 tarihine ertelenmiştir. Ancak AzTehlikeli firmalarda işyeri için İŞYERİ RİSK ANALİZİ ve çalışanları için İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ almak zorundadır.


Firmanızın hangi tehlike sınıfta olduğunu öğrenmek için TIKLAYIN


İş Güvenliği Cezalarını öğrenmek için TIKLAYIN